Ana Sayfa Haberler Yazılar Videolar Ödevler Oyunlar Dosya Resim Yarışma Forum
 
 » Menü
TARIH
    Inkilap Tarihi
    Atatürkçülük
    Tarih Öncesi ve ilkçag Tar.
    Islam Tarihi
    Genel Tarih Konulari
    Osmanli Tarihi
    Tarihte Kullanilan Takvimler
    Tarih Sözlügü

COGRAFYA
    Cografya Konulari
    Fiziki Cografya
    Beseri ve Ekonomik Cogr.
    Türkiye Cografyasi
    Ülkeler Cografyasi
    Matematik Cografya
    Siyasi Cografya
    Jeoloji
    Ünlü Cografyacilar
    Harita Bilgisi
    Cografi Uygulamalar
    Ülkeleri Canli Seyredin
    Cografya Siteleri
    Illerimizin Fotograflari
    Illerimizin Videolari
    Dünya Haritasi
    Turizm Rehberi

FELSEFE GRUBU
    Felsefe
    Sosyoloji
    Egitim Siteleri
    Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Mantik Terimler Sözlügü


» Gezelim-Görelim

» Eğlence Bölümü

» Ödev Arşivi
Tüm derslere ait
geniş ödev arşivi

» Istatistikler
Üyeler
Son Üye : hirasya
Bugün : 0
Dün : 0
Toplam Üye : 7659
Online Üyeler
 Online üye yok..
Sitede Aktif
Üye : 0
Ziyaretçi : 0
Toplam :
Site Sayaci
Iletisim
E-Mail : info@sosyalokulu.com
Online   Kişi

» İçerik İstatistikleri
 Toplam Dosya Sayısı : 235
 Toplam Makale Sayısı : 285
 Toplam Ödev Sayısı : 64
 Toplam Video Sayısı : 238
 Toplam Oyun Sayısı : 449
 Toplam Resim Sayısı : 149
 Toplam Haber Sayısı : 562

YURT DIŞINDAKİ TÜRK OKULLARINI ÖVDÜ
» YURT DIŞINDAKİ TÜRK OKULLARINI ÖVDÜ

         

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Yurt dışındaki Türk okulları önemli temsil görevi üstlenmişlerdir. Hangisin başı dara düşse hiçbir ayrım gözetmeden destek sağlarız. Biz yurt dışında Türkiye'yi tanıtan, tek bir tohum atan herkesin yanında olduk olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, hayatını kaybeden Güney Afrika Cumhuriyeti eski Cumhurbaşkanı Nelson Mandela için açılan taziye defterini imzaladı. Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği'nde açılan taziye defterini imzalamasının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Davutoğlu, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın tahliye edilmesi ilgili bir soru üzerine şunları dedi:

“Her şeyden önce burada iki hususu vurgulamak lazım. Birincisi gerçekten uzun tutukluluk süresinin kamu vicdanını yaralayan bir tarafı var. İkincisi de demokratikleşme bağlamında attığımız adımların sonuçlarını görüyoruz. Anayasa mahkemesine iletilmiş bireysel başvuru hakkı hükümetimizin reform ilkelerinde ortaya çıkmıştır. Bu anlamda böyle bir hakkın kullanımı seçilmiş milletvekili sıfatı taşıması bağlamında bu tahliye ailesi için , parlamentomuz için de olumludur. Ancak nihai bir tahliyedir. Türkiye bir hukuk devletidir mahkeme süreci muhakkak devam edecektir. Fakat hem Anayasa mahkemesine bireysel başvuru hakkının ne kadar önemli ortaya çıkmıştır hem de uzun tutukluluk süresi ile ilgili yargı sisteminde daha hassas olunması konusunda da bir tablo ortaya çıkmıştır.”“BİZ YURTDIŞINDA TÜRKİYE'Yİ TANITAN TEK BİR TOHUM ATAN HERKESİN YANINDA OLDUK”

“Gülen hareketinin yurtdışında olan okullarına destek olduğunuz yönünde haberler çıktı. Bu konu da bir katkınız bulunuyor mu?” Soru üzerine Davutoğlu, “Biz Türkiye Cumhuriyetleri hükümetleri olarak ve ben de Dışişleri Bakanı olarak yurtdışındaki bütün vatandaşlarımızın düşünceleri, yaklaşımları, siyasi görüşleri ne olursa olsun onların meseleleriyle ilgilenmek bizim görevimizdir. Onların başı sıkıştığında yardımcı olmak asli vazifemizdir. Yurtdışındaki Türk okulları da önemli temsil görevi üstlenmişlerdir. Hangi sivil toplum kuruluşlarına mensup olursa olsunlar bu okullar sivil toplum kuruluşları, derneklerimiz TİKA ile birlikte çalışan ve onlara destek sağlayan herkes bizim için önemli hizmetler ifa etmektedirler. Hangisin başı dara düşse hiçbir ayrım gözetmeden destek sağlarız. Bu çerçevede yurtdışında ki okullar Türkçenin yaygınlaşmasını sağlayan ve oradaki temsilimizin kültürel boyutunu destekleyen önemli kurumlardır. Biz yurtdışında Türkiye'yi tanıtan tek bir tohum atan herkesin yanında olduk olmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ermenistan ziyaretini de değerlendiren Davutoğlu, “Programımızın detayları daha netleşmiş değil ama üzerinde çalışılıyor. Oraya hem Karadeniz Ekonomik İşbirliği çerçevesinde görüşlerimizi aktaracağız ama aynı zamanda orada birçok çok taraflı toplantıda olduğu gibi sadece ev sahibi ülkenin dışişleri bakanı ile değil oraya katılan ülkelerin dışişleri bakanları ile ikili görüşmelerimiz olur. Bu görüşmeler o anda o toplantı esnasında ayarlanır. Biz her zaman Türkiye ile Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesine önem verdik. Bu normalleşmenin Güney Kafkasya'ya barış getirmesi için Azerbaycan ile Ermenistan'daki ilişkilerin de normalleşmesi ve var olan sorunların toprak bütünlüğü çerçevesinde çözülmesi yönünde tutumuzu ve tavrımızı her zaman ortaya koyduk. Bu konuda gelebilecek her türlü fikre, yaklaşıma ve yeni gelişime açığız. Biz de yaratıcı her formüle Güney Kafkasya'da kalıcı barışın ve istikrarın temin edilmesi için atılması gerekebilecek her türlü adımı atmaya ve geliştirmeye hazırız. Önemli olan, burada herkesin bütün Güney Kafkasya'ya barış getirmesi konusunda güçlü bir siyasi iradeye sahip olması lazım” diye konuştu.
 

Kaynak:(İHA)

 

 

 

    |27.12.2013  |   | Okunma : 1683 |   |Bu haberi yazdır|

Facebookta paylaşmak için tıklayınız

» Habere yapılmış yorumlar..


Yorum Yapabilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.

»Alt Bölümden Yorum Yapabilirsiniz


SİTENE EĞİTİM HABERLERİ EKLE
ONLİNE BİLGİ YARIŞMASI

»Üye Giriş Bölümü
Kullanıcı Adı :
 
Şifre:
 

Güvenlik Kodu:

 
 
Yeni Kayıt -  Şifremi Unuttum

 

» Köşe Yazarlarımız
Mahmut Sami Şimşek
Taksim Anitinda Kimler Yok ki?
Yazarın Tüm Yazıları »
 Muzaffer Odabaş
Fidan Dik,Huzur Bul.
Yazarın Tüm Yazıları »
 Meçhul Kaptan
Annesinden 43 yıl ayrı kalan bayrak şairi ..
Yazarın Tüm Yazıları »

» Destekleyen Siteler
Hizmet Net
Nasıl Yapılabilir
Odabaş Bilişim
Zirve hayat
cografyalar.com
erfelek.net