Ana Sayfa Haberler Yazılar Videolar Ödevler Oyunlar Dosya Resim Yarışma Forum
 
 » Menü
TARIH
    Inkilap Tarihi
    Atatürkçülük
    Tarih Öncesi ve ilkçag Tar.
    Islam Tarihi
    Genel Tarih Konulari
    Osmanli Tarihi
    Tarihte Kullanilan Takvimler
    Tarih Sözlügü

COGRAFYA
    Cografya Konulari
    Fiziki Cografya
    Beseri ve Ekonomik Cogr.
    Türkiye Cografyasi
    Ülkeler Cografyasi
    Matematik Cografya
    Siyasi Cografya
    Jeoloji
    Ünlü Cografyacilar
    Harita Bilgisi
    Cografi Uygulamalar
    Ülkeleri Canli Seyredin
    Cografya Siteleri
    Illerimizin Fotograflari
    Illerimizin Videolari
    Dünya Haritasi
    Turizm Rehberi

FELSEFE GRUBU
    Felsefe
    Sosyoloji
    Egitim Siteleri
    Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Mantik Terimler Sözlügü


» Gezelim-Görelim

» Eğlence Bölümü

» Ödev Arşivi
Tüm derslere ait
geniş ödev arşivi

» Istatistikler
Üyeler
Son Üye : hirasya
Bugün : 0
Dün : 0
Toplam Üye : 7659
Online Üyeler
 Online üye yok..
Sitede Aktif
Üye : 0
Ziyaretçi : 0
Toplam :
Site Sayaci
Iletisim
E-Mail : info@sosyalokulu.com
Online   Kişi

» İçerik İstatistikleri
 Toplam Dosya Sayısı : 235
 Toplam Makale Sayısı : 285
 Toplam Ödev Sayısı : 64
 Toplam Video Sayısı : 238
 Toplam Oyun Sayısı : 449
 Toplam Resim Sayısı : 149
 Toplam Haber Sayısı : 562

Türkiye'de Turizm
» Türkiye'de Turizm

Türkiye'de Turizm Ülkemiz dünya üzerinde Avrupa ve Asya kıtalarının birbirine en fazla yaklaştığı orta kuşakta yer alır.Bu nedenle aynı anda dört mevsimi yaşayabilen ender ülkelerden birisidir. Vatandaşımızın biri Erzurum Palandökende kayak sporu yaparken aynı anda başka birisi Antalya'da denize girebilmektedir.Ülkemizin bu durumu varken acaba turizmimiz ne durumda,istenilen seviyede mi? Acaba ülkemize ait tarihi ve doğal güzelliklerimizi tüm dünyayay yeterince tanıtabildik mi?

Amazonlardaki ormanların güzelliklerinden hiç bir eksik yanı bulunmayan aksine birçok artılarıda bulunan Erfelek tatlıca şelalelerini kaç kişi biliyor? Bizler bu uğurda üstümüze düşen vazifeyi yapabildik mi? Bence halen istenilen düzeye ulaşamadık. - Ülkemiz Turizminin Başlıca sorunları Şunlardır Yeterli tanıtımın yapılmaması Bazı turizm merkezlerine giden yolların yetersizliği Yatak kapasitelerinin yer yer eksik olması Bazı alanlarda ücretlerin yüksekliği Çevre kirliliği gibi bazı sorunları bulunmaktadır. Doğal güzelliklerimizin tanıtılmasında internetin önemi çok büyüktür. İnternet teknolojisi evrensel olduğu için aynı anda tüm dünyaya ulaşmanın en kolay yoludur. Bugün Türkiye'de yapılan turizm amaçlı web sitelerinin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bu cennet vatanımızın daha da iyi tanıtılması için üstümüze düşen tüm vazifeleri yapmalıyız.

Sadece dış turizm değil,iç turizmide canlandırmak için gerekli tanıtımlara daha çok önem vererek,tur sayıları artırılmalıdır.Ama bir çok işin ekonomiye dayandığı için toplu turların düzenlenmesi daha ucuza mal olacaktır.Ülkemizde turizmi daha da canlındarmak için mevcut sayfiye yerlerinin,otel ve yatak kapasitelerinin artırılması gerekmektedir. Turizm merkezlerine giden yollar Avrupa standartlarına çıkarılmalıdır.Bakımsız olan tarihi eserlerimiz yeniden restore edilmelidir. Ayrıca televizyonlarda turizm alanlarımızın tanıtımına daha fazla yer ayrılmalıdır. Özellikle turizm merkezlerindeki sosyal aktivitelerin çeşitliliği ve sayıları artırılmalıdır. Özellikle dış turizme yönelik yapılacak çalışmalarda turizm bölgelerimizi tanıtan ingilizce ağırlıklı web sitelerinin sayısı çoğaltılmalıdır. Milli şairimiz Mehmet Akif'in "Kim Bu vatanın Uğruna Olmazki Feda" cümlesi Bize ülkemizin ne kadar değerli olduğunu göstermektedir. Tüm site ziyaretçilerimize tavsiyem;elinizden geldiği kadar bu cennet vatanın her karışını gezmeye çalışınız.Bu sayede Yurdumuzun bir çok ülkede olmayan tarihi ve doğa güzellikleri ile tanışmış olacaksınızBU YAZIYI PAYLAŞ Yazan : admin | Okunma : 4079 |        Yorum ( 2 )             
» YAZIYA YAPILMIŞ YORUMLAR
Teşekkür ederim Kübra Hanım
Yazan : admin | 6/13/2009 2:01:33 PM

çok haklsınız Muzaffer bey :) ,size tamamiyle katılıyorum.ülkemizde truzim hakkettiği seviyede değil..oysaki önerdiğiniz şeyler yerine getirilse türkiyede diğer ülkeler gibi tanınmış bi yer olur..yazınız için teşekkürler kaleminize sağlık :).....kubrabkn
Yazan : kübra_bkn | 6/9/2009 1:21:00 AMYorum ekleyin..(Sadece üyeler)
Yorum :