Çerkezköy Satilik Daire Piyasasinda Son Durum


Trakya bölgesinde son yillarda diger bölgelere nazaran öne çikan Tekirdag, özellikle Çerkezköy ilçesinde gelisen insaat sektöile adindan sikça söz ettiriyor.

 

146 bin 319 kisilik bir nüfusa sahip olan Çerkezköy satilik daire imkanlari gibi kiralik daire imkanlari ile de birbirinden farkli seçenekleri sunuyor. Çerkezköy ilçesinde yillik yüzde 3'ten fazla bir nüfus artisi görülüyor. Nüfus artisina bagli olarak da konut projeleri artarak devam ediyor. Bu durum ise ilçede konut sektöründeki hareketliligin artmasini sagliyor. 

Genç nüfusun yogunluklu oldugu Çerkezköy'de egitim seviyesinde de sürekli bir artis görülüyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre son 5 yillik dönem içinde Çerkezköy'de satilik daire fiyatlari incelendiginde konut fiyatlarinin artis yakaladigi ortaya çikiyor. Bu da ilçedeki satilik dairelerin getirisinin pek çok yere nazaran daha yüksek oldugunu kanitlar nitelikte.

 

Çerkezköy'de Satilik Daire Fiyatlari

Son yillarda ilçede insaat sektörünün seviye atlamasi ile birlikte ilçenin çehresinde de degisim gözleniyor. Daha konforlu ve daha güvenilir bir yasam alanina sahip olmaya baslayan ilçeye talep de giderek artiyor. Hal böyle olunca bir önceki yila göre fiyatlarda yüzde 0.82 oraninda bir artis görülüyor. Bir yatirimci Çerkezköy'de satilik daire alabilmek için 100 bin 400 TL ile 168 bin TL arasinda bir bütçeyi gözden çikarmasi gerekiyor. Çerkezköy, satilik daireler konusunda bol seçenege sahip bir ilçe. 1+1, 2+1 ve 3+1 gibi seçeneklerin yani sira 4+1 ya da 4+2 gibi alternatifler de yatirimcinin begenisine sunuluyor.

 

Çerkezköy Kiralik Daire Fiyatlari

Bölge, Çerkezköy satilik ev imkanlari gibi kiralik konut imkanlari konusunda da farkli avantajlari bünyesinde barindiriyor. Ilçede ortalama 100 metrekareye sahip olan bir kiralik daireler için ortalama 579 TL'yi gözden çikarmak gerekiyor. Fakat bu fiyat konutun kiralandigi bölgeye göre 434 TL ile 724 TL arsinda degisiklik gösteriyor. Çerkezköy'de farkli isinma tipine sahip olan daireler bulmak mümkün olsa da artik agirlikli olarak ilçedeki konutlarda dogalgaz tercih ediliyor. 

Çerkezköy'ün en gözde mahalleleri arasinda Fatih mahallesi ve Fevzipasa Mahallesi bulunuyor. Bu mahallelerdeki satilik ve kiralik konut fiyatlari diger mahallelere göre daha hizli artis gösteriyor. Çerkezköy, satilik evler ve kiralik daireler konusunda en uygun fiyatli seçenekleri ise Baglik ve Istasyon mahallelerinde bulunduruyor. Bölgenin Avrupa'ya yakin olmasi sebebi ile sadece yerli yatirimcinin degil ayni zamanda yabanci yatirimcinin da dikkatini çekiyor. Çerkezköy ilçesinde son yillardaki yapimi devam eden konut projeleri ile Tekirdag'in en gözde ilçesi olmaya en büyük aday.

 

Tüm Çerkezköy satilik daireler için tiklayin.

www.sosyalokulu.com